GSoft

optimista ve světě software

YouTube - Odesílání faktur mailem odběrateli v ISDOC formátu - 05. 06. 2024

Na našem YouTube kanálu jsme připravili seznámení s novým nástrojem, který umožňuje odesílání faktur mailem odběrateli v ISDOC formátu.

YouTube - Naskladnění pomocí ISDOC dokumentu - 17. 5. 2024

Na našem YouTube kanálu jsme připravili seznámení s novým nástrojem, který umožňuje naskladnění zboží z faktury od dodavatele, který ji poslal v ISDOC formátu.

Nové číslo Zeleného newsletteru - 6. 5. 2024

Na začátku května jsme pro Vás připravili novinky ze světa Zeleného software na tomto odkazu. Toto číslo newsletteru je věnováno možnosti zasílat a zpracovávat dokumenty ve formátu ISDOC a platebním terminálům Teya.

Zelená Burza 2024 - krátká reportáž z výstavy

Na našem YouTube kanálu jsme pro Vás připravili krátkou reportáž z výstavy Zelená burza 2024. Objednávat rostliny stále ještě můžete na Zeleném portálu (on-line burza končí 31. ledna 2024).

Nové číslo Zeleného newsletteru - 21. 12. 2023

Děkujeme Vám za spolupráci a v roce 2024 přejeme dobrá rozhodnutí, pevné zdraví a trochu humoru.
Připravili jsme pro Vás novinky pro rok 2024 na tomto odkazu.

Zelená Burza 2024 s on-line objednáváním

Třináctý ročník kontraktační prodejní výstavy českých zahradnických výpěstků 9.–10. 1. 2024, on-line prodej 9.–31. 1. 2024. V příštích týdnech na YouTube připravujeme několik krátkých instruktážních videí.

Nové číslo Matričního newsletteru - 23. 06. 2023

Vážení matrikáři a správci IS,
právě vyšlo nové číslo Matričního newsletteru věnované nové vyhlášce č. 174/2023 Sb., podle které bude upraven tisk ´Rodného listu´, ´Knihy narození´, ´Protokolu o uzavření manželství´, ´Knihy manželství´, ´Protokolu o vstupu do registrovaného partnerství´ a ´Knihy registrovaného partnerství´. Na všech formulářích bude možné tisknout variantu otec/rodič a matka/rodič pro rodiče stejného pohlaví. Kliknutím na tento odkaz se Vám zobrazí PDF dokument.

Nové číslo Zeleného newsletteru - 15. 05. 2023

Ve spolupráci s firmou Teya představujeme nový platební terminál.
Připravili jsme pro Vás nový platební terminál PAX A920Pro, se kterým Zelený software umí komunikovat a přijímat přes něj platby kartou. Podrobnosti o vlastnostech terminálu naleznete zde.  

Nové číslo Zeleného newsletteru - 21. 12. 2022

Děkujeme Vám za spolupráci a v roce 2023 přejeme pevné zdraví, silné kořeny, nádherné květy a sladké plody Vaší práce.
Připravili jsme pro Vás novinky pro rok 2023 na tomto odkazu.

ON-LINE ZELENÁ BURZA 2023

Ve spolupráci se Svazem školkařů České republiky zajišťuje firma GSoft Society s.r.o. technické zabezpečení kontrakční prodejní výstavy Zelená burza. V roce 2023 se bude konat 12. ročník a proběhne opět v ON-LINE verzi. Více informací k aplikaci pro zadávání sortimentu dodavatelů (včetně nového vzoru XLSX souboru pro import nabídky) najdete zde.

Nové číslo Matričního newsletteru - 2. 11. 2022

Vážení matrikáři a správci IS,
na začátku roku 2023 dojde ke změnám fungování služeb základních registrů

• Od 1. ledna 2023 přestanou být podporovány některé služby ZR.
• Mezi tyto služby patří také E36/IszrRuianCtiAdresu, kterou používaly starší verze aplikace Matrika pro načítání informací o adrese občana ze ZR.
• Nové verze aplikace Matrika instalované od 26. 7. 2022 (verze Matriky 7.73) již volání této funkce neobsahují a používají novější způsob volání ZR.
• V průběhu listopadu a prosince tedy bude třeba nainstalovat novou verzi aplikace Matrika na většině úřadů. Pokud budete chtít instalaci uspíšit, kontaktujte techniky firmy GSoft zde.

Nové číslo Matričního newsletteru - 14. 10. 2022

Vážení pracovníci vystavující ověřovací doložky pro vidimaci a legalizaci,
právě vyšlo nové číslo Matričního newsletteru věnované tisku ověřovacích doložek. Kliknutím na tento odkaz se Vám zobrazí PDF dokument.

Nové číslo Zeleného newsletteru - 28. 07. 2022

Nová LED tiskárna OKI C650dn, která je vhodná pro tisk etiket na označování rostlin.
Tiskárna byla testována pro tisk na nalepovací, provlékací i zapichovací etikety. Získala velmi dobré reference od zahradníků v západní Evropě. Pokud se chcete dovědět více o akčních slevách a nákladech na potisk etiket, klikněte na tento odkaz. Podrobnosti o vlastnostech tiskárny naleznete zde.  

Nové číslo Matričního newsletteru - 27. 06. 2022

Vážení matrikáři a správci IS,
v agendě ´Legalizace, vidimace´ byl upraven tisk ověřovací doložky pro legalizaci dle příloh č. 3 a 4 vyhlášky č. 154/2022 Sb. (účinné od 1. července 2022). Při zadávání legalizace je možné vybrat jeden ze tří typů: listinu podepsal / podpis na listině uznal za vlastní / el. podpis na el. dokumentu uznal za vlastní. Na základě této hodnoty je potom na ověřovací doložku vytištěn text: ´vlastnoručně podepsal´ / ´uznal podpis na listině za vlastní´ / ´uznal elektronický podpis na elektronickém dokumentu za vlastní´. Ve spodní části všech šablon doložek pak přibyla možnost vytisknout proměnnou 24, která obsahuje text: ´Otisk úředního razítka a podpis ověřující osoby´ / ´Kvalifikovaný elektronický podpis ověřující osoby a kvalifikované elektronické časové razítko´.

Pro variantu tisku pouze ´nepřeškrtnuté varianty popisů´ je řešení snadné. Stačí kontaktovat technika firmy GSoft a domluvit aktualizaci a nastavení šablony.

Pro variantu tisku také ´přeškrtnuté varianty popisů´ vzniká problém s velkým množstvím textu, který se na doložku nevejde. V tomto případě doporučujeme vyvolat jednání s kontrolními orgány, aby schválily používání pouze ´nepřeškrtnuté varianty popisů´.

Pozvánka na online školení Zeleného software - 23. 06. 2022

Vážení uživatelé a správci Zeleného software,
vyvinuli jsme pro Vás několik nových vlastností, které by Vás mohly zajímat.
Na čtvrtek 23. června 2022 od 10 hodin připravujeme online školení (v délce 30-60 minut).

Bude se týkat těchto témat:
• první zkušenosti s nasazením Zeleného portálu pro mobilní objednávky pomocí telefonů Android
• posílání dokladů mailem v PDF formátu
• používání QR plateb na dokladech
• používání akčních cen při maloobchodním prodeji
• nové nástroje pro evidenci objednávek vydaných
• práce s názvy zboží
• načítání PSČ do organizací
• ovocnářské školky - importy dat z ÚKZÚZ
• lesní školky - průvodní list pro semenný materiál
• představení nového modelu LED tiskárny OKI (včetně akční slevy)
• následně bude možné položit dotazy 

Školení proběhne zdarma. Přihlášky posílejte na mail dana.gabrielova@gsoft.info do 20. června. Následně Vám 21. června zašleme na Vaši mailovou adresu přístup na toto online setkání.

Těšíme se na viděnou :)

Nové číslo Matričního newsletteru - 02. 06. 2022

Vážení matrikáři,
právě vyšlo nové číslo Matričního newsletteru věnované použití QR plateb na matričních úřadech. Kliknutím na tento odkaz se Vám zobrazí PDF dokument.

Nové číslo Matričního newsletteru - 21. 12. 2021

Vážení matrikáři a správci IS,
s účinností od 1. 1. 2022 se mění zákon č. 301/2000 Sb., o matrikách, jménu a příjmení a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Ženy a rodiče dítěte ženského pohlaví budou moci požádat o uvedení příjmení v mužském tvaru bez nutnosti prokazování zákonných podmínek, které byly dosud stanoveny v § 69 odst. 2 a 3 zákona o matrikách a v § 69a odst. 1 a 2 cit. zákona.

V aplikaci Matrika je proto v agendě ´Kniha narození´ na záložce ´Určení otcovství´ přidána položka ´Nepřechýlené příjmení´. Pokud uživatel tuto položku vyplní, při tisku ´Určení otcovství´ a ´Určení otcovství k nenarozenému dítěti´ je automaticky přidán text ´a současně žádají, aby při zápisu narození dítěte ženského pohlaví bylo toto příjmení uvedeno v mužském tvaru: ...´. Po instalaci nové verze aplikace Matrika bude třeba ve spolupráci s techniky GSoftu upravit šablony, které má každý úřad nastavené podle svých dřívějších požadavků. Při úpravách šablon bude také třeba vypustit slovo ´razítko´ v textu ´razítko a podpis tlumočníka´.

O finální verzi uvedených úprav jsme se z mnoha zdrojů dozvěděli v pátek 17. prosince 2021. Všem matrikářům, kteří nás informovali, děkujeme za rychlý zpravodajský servis :)
21. prosince 2021 byla naprogramována nová verze a začala instalace na jednotlivých matrikách. Během instalací bude třeba nakonfigurovat šablony, což instalace protáhne přibližně do poloviny ledna 2022. Provizorně je možné ve staré verzi aplikace upravit po vygenerování určení otcovství ve Wordu údaje ručně. 

Nové číslo Matričního newsletteru - 14. 12. 2021

Vážení matrikáři,
právě vyšlo nové číslo Matričního newsletteru věnované především úpravě dotazníku k uzavření manželství a protokolu o uzavření manželství. Kliknutím na tento odkaz se Vám zobrazí PDF dokument.

ON-LINE ZELENÁ BURZA 2022

Ve spolupráci se Svazem školkařů České republiky zajišťuje firma GSoft Society s.r.o. technické zabezpečení kontrakční prodejní výstavy Zelená burza. Letos se bude konat 11. ročník. Kvůli opatřením spojeným s COVID proběhne opět v ON-LINE verzi. Více informací k aplikaci pro zadávání sortimentu dodavatelů (včetně nového vzoru XLSX souboru pro import nabídky) najdete zde.

Nové číslo Zeleného newsletteru - 08. 11. 2021

Zelený software umí načítat podklady z ÚKZÚZ pro tisk ovocnářských etiket.
V agendě ‚Tisk etiket‘ přibyla možnost importu podkladů generovaných na stránkách ÚKZÚZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský - Portál farmáře) ve formátu MS Excel. Pokud se chcete dovědět více, klikněte na tento odkaz.

Nové číslo Zeleného newsletteru - 19. 10. 2021

QR kódy přicházejí!
Jistě jste si všimli přibývajících čtverečků (QR kódů) ve vašem okolí. Také do zahradnického světa si čtverečky začínají hledat cestu. Pokud se chcete dovědět více, klikněte na tento odkaz.

Nové číslo Zeleného newsletteru - 21. 06. 2021

Vážení uživatelé,
rádi bychom Vám představili nový profesionální responzivní e-shop, který odpovídá českým podmínkám a je dostupným řešením pro Vaše potřeby a požadavky.
Kliknutím na tento odkaz se Vám zobrazí PDF dokument.

Úprava tisku knihy narození, rodného listu a zápisu do zvláštní matriky pro stejnopohlavní páry - 15. 7. 2021

Na základě informace č. 9/2021, kterou Ministerstvo vnitra České republiky rozeslalo 7. června 2021, byl v agendě ´Kniha narození´ upraven tisk knihy narození, rodného listu a zápisu do zvláštní matriky pro stejnopohlavní páry.

Stručný popis úprav:

  • Formulář ´Kniha narození´: na formuláři přibyla dvě rozbalovací okénka, pomocí kterých lze nastavit, zda se jedná o otce nebo matku. U stejnopohlavního páru se tedy vyplní stejné hodnoty v obou okéncích.  
  • Sestava ´Kniha narození´: na základě údajů na formuláři se vytiskne stejnopohlavní pár do sekce otec nebo matka. Údaje o obou jsou odděleny středníkem a třemi mezerami.
  • Sestava ´Rodný list´: na základě údajů na formuláři se vytiskne stejnopohlavní pár do sekce otec nebo matka. Údaje o obou jsou uvedeny v samostatném sloupci. Po instalaci nové verze je třeba donastavit na rodném listu a kopii rodného listu tisk kolonek 120, 121, 122, 130, 131, 132 pro tisk druhého sloupce.
  • Sestava ´Zápis do zvláštní matriky´: na základě údajů na formuláři se vytiskne stejnopohlavnímu páru odpovídající text otec nebo matka do nadpisu sekce.

V následujícím období budeme postupně instalovat novou verzi aplikace Matrika na jednotlivé úřady. Pokud budete mít o tuto novou vlastnost velký zájem a budete chtít instalaci uspíšit, kontaktujte techniky firmy GSoft zde.

Nové číslo Zeleného newsletteru - 21. 06. 2021

Vážení uživatelé,
rádi bychom Vám představili nový profesionální responzivní e-shop, který odpovídá českým podmínkám a je dostupným řešením pro Vaše potřeby a požadavky.
Kliknutím na tento odkaz se Vám zobrazí PDF dokument.

On-line Školkařské dny 2021 - 06. 04. 2021

On-line odborný seminář Školkařské dny 2021, které připravil Svazu školkařů České repuliky, je věnovaný aktuální problematice v sektoru školkařství. Je rozdělen do tří částí: odborné přednášky z virtuálního studia firmy Profipress, mluvené prezentace a následně powerpointové prezentace. Součástí je i přednáška věnovaná Zelenému portálu, na jehož vývoji se firma GSoft podílí (tento příspěvek začíná přibližně po 1 hodině a 15 minutách pořadu). On-line seminář můžete sledovat na TV Zemědělec na tomto odkazu.

Nové číslo Matričního newsletteru - 13. 01. 2021

Vážení matrikáři,
právě vyšlo nové číslo Matričního newsletteru věnované především aktualizaci číselníků okresů a obcí.
Kliknutím na tento odkaz se Vám zobrazí PDF dokument.

 

10. jubilejní NETRADIČNÍ ON-LINE ZELENÁ BURZA 2021

  Ve spolupráci se Svazem školkařů České republiky zajišťuje firma GSoft Society s.r.o. technické zabezpečení kontrakční prodejní výstavy Zelená burza. Letos se bude konat 10. jubilejní ročník. Kvůli opatřením spojeným s COVID-19 proběhle netradičně v ON-LINE verzi. Více informací k aplikaci pro zadávání sortimentu dodavatelů (včetně nového vzoru XLSX souboru pro import nabídky) najdete zde.

Nové číslo Matričního newsletteru - 25. 08. 2020

Vážení matrikáři,
právě vyšlo nové číslo Matričního newsletteru věnované především novým cizojazyčným dokladům.
Kliknutím na tento odkaz se Vám zobrazí PDF dokument.

 

Pomáháme zajistit rozestupy mezi klienty - 15. 05. 2020

Vážení uživatelé,
rádi bychom nabídli pomoc zahradnickým centrům a matričním úřadům při zajištění informování o společenském odstupu mezi klienty pomocí bezplatně dodaných médií.

 


POMOC JE K DISPOZICI ZDARMA
Kliknutím na tento odkaz se Vám zobrazí PDF dokument s podrobnými informacemi o akci.

Nové číslo Zeleného newsletteru - 25. 03. 2020

Vážení uživatelé,
v této nesnadné jarní době se Vám snažíme pomoci a společně řešit přicházející problémy. Přinášíme souhrn novinek, které jsme pro Vás připravili: 
•    tisk rostlinolékařských pasů ve formě dokumentů nebo etiket
•    přehled nových šablon etiket podle pravidel EU a ÚKZÚZ
•    akční nabídku tiskáren OKI, která platí do 31. března 2020
Kliknutím na tento odkaz se Vám zobrazí PDF dokument.